Ust bolum
 |

Ana Sponsor:|

Sponsorlar:||||||

Destekleriyle:|||||

Organizasyon:

 

Macera Akademisi Yarışları 2010

Atabay İlaç Yeniay Macera Yarışı Şile ve Çevresi

07-08 Ağustos 2010, Cumartesi-Pazar


Yarışma Tamamlandı !
Katılan ve tamamlayan HERKESİ tebrik ederiz. Destek veren herkese teşekkür ederiz..

AYRINTILI için TIKLAYINIZ.SPOT takip verileri 16 Agustos 2010 tarihine kadar bu adreste olacaktır.

BULUŞMA YERİ ve Ana Kamp: Şile Işık Üniversite Kampüsü


GENEL BİLGİ

Yeniay Macera Yarışı, birkaç doğa sporu disiplinini beraber kullanmayı gerektiren bir macera yarışıdır. İki kişilik takımlar halinde katılan yarışmacılar belirli bir merkezden yarışmaya başlar, ziyaret edilmesi zorunlu ara kontrol noktalarını o etapta yapılması zorunlu olan spor disiplini ile dolaşarak varışa ulaşırlar. İki zorunlu nokta arasında ellerindeki haritayı kullanarak istedikleri gibi dolaşabilirler.

Neden Yeniay Yarışı? Çünkü 07 Ağustos gecesi Ay Yeniay haline çok yakın olacaktır!

Gelişmeleri ve duyuruları daha hızlı ve ayrıntılı takip etmek isteyenler
mayaris-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mesaj yazarak MAYARIS haberleşme grubuna üye olabilir.

YARIŞ DETAYLARI

Kategoriler:

Ana Parkur
AP2 (iki kişilik takımlar) ve APM2 (İki kişilik mix veya iki bayan katılımcı takımlar): Teknik olarak zor ve uzun parkur.
Öngörülen bitirme süresi: 13-15 saat (Cumartesi başlar, ara kamp yok - kesintisiz yarış), 90-120 km toplam mesafe, fiziksel olarak güçlü, yarışma tecrübesi olan takımlar.

Ana Parkur için “Zaman Kontrol” noktaları olacak. Verilen saat içinde “Zaman Kontrol” noktalarına ulaşamayan takımlar, otomatik olarak sınıf düşerek daha kısa rota ile devam edecekler. Parkur boyunca bir kaç adet “Zaman Kontrol” noktası olabilir.
Bu iki kategori toplam 50 takım ile sınırlıdır.

Orta Parkur
OP2 (iki kişilik takımlar) ve OPM2(İki kişilik mix veya iki bayan katılımcı takımlar) : Orta zorluk ve uzunlukta parkur, yoğun talep üzerine açıldı. 3 ağustos'a kadar 5ten fazla kayıt olan kategorileri açılır. Geç açıldığı için sponsor ödüllerinde bazı eksiklikler olabilir...


Kısa Parkur
KP2 (iki kişilik takımlar) ve KPM2 (İki kişilik mix veya iki bayan katılımcı takımlar) : Daha önce yarışmamışlar, antrenmanlı olmayanlar, eğlenmek isteyenler. Bu parkur 15 yaşından büyük gençlerin aileden bir fert ile katılmasına uygundur. Katılım sınırı yok.
Öngörülen bitirme süresi: 3-5 saat (Pazar sabahı başlar),15-25 km toplam mesafe, düzenli antrenman yapmayan ama FIT, macera sporları ile tanışmak isteyenler.

2010 için yeni not: Kısa parkur disiplinleri Ana Parkur ile benzerdir, dağ bisikleti vardır!
Bu kategori 30 takım ile sınırlıdır.

Macera Koşusu:
MK2 (iki kişilik takımlar) ve MKM2 (İki kişilik mix veya iki bayan katılımcı takımlar): Bisiklete binmeyen, koşmayı seven, koşu parkurunun kısa ve hafif etaplarla renkli ve eğlenceli olmasını isteyen macera sevenler. 2010 yılında eski kısa parkurumuzun navigasyon yanını kolaylaştırıp, katılımcıların kondüsyonlarına göre kendilerini değişik seviyede zorlayabileceği, çoktan seçmeli bir parkur hazırladık ! Öngörülen bitirme süresi: 3-5 saat (Pazar sabahı başlar), 12-20 km toplam mesafe, her fiziksel seviyeye uygun, macera sporları ile tanışmak isteyenler. Triatlon, koşu, spor salonu gibi alanlarda tecrübeli olanların yanı sıra baba-oğul spor yapmaya başlamak, masa başı işlerden kaçıp nefes almak için idealdir.

Bu kategoride katılım sınırı yoktur.

KISA PARKUR VE MACERA KOŞUSUNA KATILACAKLAR İÇİN NOT:
- Takımlar Bay-Bay, Bay-Bayan, Bayan-Bayan olarak istenilen kombinasyonda oluşturulabilir.

Ana Parkur, Orta Parkur ve Kısa Parkur Disiplinleri:

Dağ bisikleti (yarışmacılar kendi getirir)
Patika Koşu-trekking
Kano (organizasyon sağlar) -her kategoride olmayabilir-
İp inişi-geçişi (organizasyon sağlar)
Yüzme (200 mt'den az.)
Harita okuma ve oryantiring (1/25 000)
Sürpriz aktivite ve disiplinler, ileride duyurulacaktır.

Etap Detayları ve Program:
(mesafeler en ideal rota için hesaplanmıştır)

Macera Koşusu (MK2 ve MKM2):
Teknik Toplantı; 03:00 08 Ağustos 2010
Çıkış saat 04:00, 08 Ağustos
Harita işaretli olacak
Koşu 15km
Sahil koşusu 5km
Kano 1-1,5km*
İp etabı**
Kısa yüzme etabı

Kısa parkur (KP2 ve KPM2):
Teknik Toplantı; 03:00 08 Ağustos 2010
Çıkış saat 04:00, 08 Ağustos
Koordinatlar vereceğiz, kendileri işaretleyecekler.
Toplam da yaklaşık 18km bisiklet
Sahil koşusu 5km
Kano 1 - 1,5km*
İp etabı**
Kısa yüzme etabı

Orta parkur (OP2 ve OPM2):
Teknik Toplantı; 15:00 07 Ağustos 2010
Çıkış saat 18:00, 07 Ağutos
Koordinatlar vereceğiz, kendileri işaretleyecekler.
Toplam da yaklaşık 35km bisiklet
Koşu 10km
Sahil koşusu 5km
Kano 1 - 1,5km
İp etabı**
Kısa yüzme etabı

Ana parkur(AP2 ve APM2):
Teknik Toplantı; 15:00 07 Ağustos 2010
Çıkış saat 18:00 07 Ağustos
Koordinatlar vereceğiz, kendileri işaretleyecekler.
Toplam da yaklaşık 50km bisiklet
Koşu14km
Kanyoning 1 km
Mağara 300m
Sahil koşusu 5km
Kano 3-4km
İp etabı**
Kısa yüzme etabı

* ve **: olmayabilir

Ödüller:
08 Ağustos Pazar günü öğleden sonra bir ödül töreni yapılır.
Her katılımcı için bir sertifika hazırlanır, her kategoride dereceye girenlere madalya verilir.
Bazı kategorilerde sponsor hediyeleri verilecektir.

Ulaşım ve Konaklama:

Yeniay yarışının yarışma merkezi, teknik toplantı çıkış ve varış noktası;
Işık Üniversitesi- Şile kampüsü'dür. Ulaşım krokisi ve günlük servis programı için tıklayınız.

Konaklama: Kamp İmkanı: Kampüs içinde ücretsiz kamp alanı oluşturulacaktır. Kendi çadırını getiren kuracaktır. Kampüste WC ve Spor salonunda duş imkanı mevcuttur.

Oda Konaklama: Işık Üniversitesi öğrenciyutlarında 2 kişilik odalarda konaklama imkanı vardır. Kişibaşı 50TL/gece ücretli odalar otel konforundadır ve kendine ait banyosu vardır. Ücret sadece yatak ücretidir. Kahvaltı sosyal merkezde ayrıca satın alınmalıdır. Odalarda mutfak yoktur. Işık Üniversitesi - Yurtlar sayfasına tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
Oda Konaklamadan yaralanmak isteyenler info @ maceraakademisi.com adresine konaklama tarih-kişi-iletişim no içeren mesaj atarak rezervasyon yaptırabilir. 5 Ağustos akşamına kadar alınan rezervasyonlar Işık üniversitesine iletilecek ve odalar hazırlanacaktır. Ödemeler Işık Üniversitesine nakit olarak yapılacaktır.

Yiyecek ve alışveriş: Işık Üniversitesi Şile kampüsünde yarışmacı ve izleyiciler için ekonomik yeme-içme opsiyonları vardır. Sosyal merkezin alt katındaki yemekhaneden günde 3 öğün uygun fiyatlı tabildot yemek çıkar, üst katındaki kafeteryada fastfood ve kahve çeşitleri temin edilebilir. Kampüs marketi temel ihtiyaçları satmaktadır.

Diğer: Kampüsten denize ulaşım yürüyüşle 7 dakikadır. Kampüste ATM makineleri mevvcuttur. Kampüste çocuk oyun alanı ve güvenli otopark mevcuttur.

Ücret ve Kayıt:
Katılım ücretlidir.
İnternetten ödemesi yapılan başvurular erken kayıt olarak kabul edilir ve indirimlidir. Erken kayıtlar 31 Temmuza veya kapasite dolana kadar alınır.

Ana (U2 ve UM2) 50 Takım Kapasiteli
Kısa 30 Takım Kapasiteli
Macera Koşusu Sınır Yok

Yarış Katılım Ücretleri


01 Haziran - 31 Temmuz arası, Ana Parkur ve Orta Parkur 90 TL/Kişi, Kısa Parkur 50 TL/Kişi, ve Macera Koşusu 40 TL /kişi
31 Temmuz arası – 5 Ağustos, Ana Parkur ve Orta Parkur 120TL/Kişi, Kısa Parkur 60TL/Kişi ve Macera koşusu 50TL / kişi

Kayıt Yaptırmak İçin,


İnternet Kayıt:

Yarışmacı katılım formunu ve kayıt ücretlerine ait banka dekontunu info@maceraakademisi.com adresine göndermek gerekmektedir. Banka dekontu üzerinde yarışmacının adı soyadı ve “Yeni Ay Macera Yarışı 2010” ibaresi bulunmak zorundadır. Katılım formu ve banka dekontu ulaştıktan sonra Macera Akademisi kayıtı onaylar. Macera Akademisi tarafından onayı yapılmamış kayıtlar geçersizdir. Yarışmacılar, yarışma öncesi kayıt evraklarının asıllarını Kayıt Masası'na sunmak zorundadırlar.Havale bilgisi:
Finansbank Metrosite şubesi, Tatiana Kalenderoğlu Ort hesabı (hesap no:11058955)
IBAN TR560011100000000011058955

İstanbul> Macera Akademisi:
(hafta içi 09:00-18:00)
Kardeşler Cad. No:51, Esentepe-Levent, 34394, İstanbul
t 212 281 7975 / 281 6019 f 212 325 0702

Organizasyon Ne Verecek?
Yarışma seti (harita-yol notu-kontrol kartı), yarışmacı yeleği, enerji içeceği, su etaplarında kano ve can yeleği, ip etaplarında dağcılık seti, ödül töreni kutlaması ve dereceye girenlere madalya.

Katılanların Tedarik Etmesi ve Taşıması ZORUNLU Malzemeler:

Ana Parkur / Orta Parkur / Kısa Parkur - Her yarışmacı:
Sırt çantası, en az 1.5 lt sıvı, yiyecek, düdük, cep çakısı, arazi ve iklime uygun kıyafet, battal boy çöp torbası, güneş gözlüğü, şapka-bandana,cep telefonu ve sıvı temasını kesen kılıf, Dağ bisikleti, bisiklet kaskı (kiralanabilir 1 adet 5TL), kafa feneri.
Ana Parkur / Orta Parkur / Kısa Parkur - Her takım:
Pusula, İlk yardım seti, harita kılıfı veya eşdeğeri, kalem, koruyucu güneş kremi, acil durum battaniyesi (alüminyum) veya bivak, İki kişilik bisiklet tamir kiti (iç lastik, yama/şişirme seti, pompa, vb)
Macera Koşusu - Her Yarışmacı:
Sırt çantası, en az 1.5 lt sıvı, yiyecek, düdük, cep çakısı, arazi ve iklime uygun kıyafet, battal boy çöp torbası, güneş gözlüğü, şapka-bandana,cep telefonu ve sıvı temasını kesen kılıf, kafa feneri,
Macera Koşusu - Her Takım:
Pusula, İlk yardım seti, harita kılıfı veya eşdeğeri, kalem, koruyucu güneş kremi, acil durum battaniyesi (alüminyum) veya bivak

Dağcılık Seti:
Güncelleme: Ana Parkur Orta Parkur ve Kısa Parkurda yarışmacılara organizasyon tarafından verilecektir. Taşınmasına gerek yoktur.

Genel Kurallar:

2010 için eklenen kural: Ana Parkur uzun olduğu için “Zaman Kontrol” noktaları olacak. Verilen saat içinde “Zaman Kontrol” noktalarına ulaşamayan takımlar, otomatik olarak sınıf düşerek daha kısa rota ile devam edecekler. Parkur boyunca bir kaç adet “Zaman Kontrol” noktası olabilir.

1- Bütün yarışmacılar 07 Ağustos 2010 Cumartesi günü saat 14:00'e kadar kayıt masasında orjinal kayıt evraklarını vermeli ve temel yarışma setini almış olmalıdır. Bu saatten sonra gelenler önceden ödeme yapmış olsalar bile yarışa alınmaz ve ödemeleri iade edilmez.
2- Yarışma yelekleri en üst giysi olarak giyilir ve göğüs numarası hep görünür tutulur.
3- Çıkış ve Varış arasındaki kontrol noktaları verilen sıra ile dolaşılır. Doğru noktayı bulmak ve ziyaret ettiğini ispatlamak yarışmacının kendi sorumluluğudur. Bu koşul, kontrol kartının hakem tarafından zımbalandığı kontrol noktalarında da geçerlidir.
4- Takımlar bölünmeden beraberce hareket eder. Takım üyeleri birbirlerinden 50 metreden fazla uzaklaşamaz.
5- Yarışmacılar yarışma boyunca kasklarını organizasyonun izin verdiği etaplar dışında çıkartamazlar.
6- Katılımcılar Risk Kabul Formu'nu imzalayarak kendi sorumlulukları ile yarışırlar.
7- Yarışma sırasında genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak yarışmacının kendi sorumluluğudur. Organizasyon tarafından men edilmiş bölge, geçit ve yöntemler kullanılması yasaklanmıştır. Bu kuralın ihlali durumda oluşacak hukuki sorunların muhatabı yarışmacıdır, organizasyon sorumlu tutulamaz.
8- Her takım kendi başına ilerler. Yarışmacıların yarışma sırasında başka yarışmacılardan yardım alması veya yardım etmesi kaza hali dışında yasaklanmıştır. Tüm yarışmacılar kaza olması halinde yaralı sporcuya yardım etmekle yükümlüdür.
9- Yarışma sırasında organizasyon komitesinin sağladığı harita ve yol notları kullanılır. Yardımcı cihaz olarak sadece pusula kullanılabilir. Yarışmacılar bölgenin başka bir harita, yol tarifi, vb belgelerini yarışma sırasında bulunduramaz ve kullanamazlar. GPS ve organizasyonun istedikleri dışında elektronik haberleşme cihazı bulundurmak yasaklanmıştır.
10- İp etaplarında isteyen takımlar kendi malzemesi ile kendi sorumluluğunda devam eder. Dağcılık seti istenen standartlarda olmalıdır.
11- Herhangi bir etapta sıra beklemek gerekirse "önce gelen önce gider" kuralı uygulanır. Hakem varsa yarışmacılar bu etap başlangıcına gelir gelmez onlara gelişlerini haber vermelidir.
12- Takımlar ve yarışmacılar zorunlu taşımaları gereken malzemeleri belirtilen miktar ve özellikte bulundurmak zorundadırlar. Yarıştan önce, sırasında veya sonrasında organizasyon tarafından kontrol yapılabilir ve kurallara uymayan durumlarda organizasyon takım ve yarışmacı için ihraç veya zaman cezası verebilir.
13- Yarışmacılar bütün malzemelerini yanlarında taşırlar, yarışma sırasında ikmal malzemesi alamazlar, yük bırakamazlar.
14- Yarışmayı çeşitli sebeplerle bırakan takımlar MUTLAKA organizasyona haber verir ve bitişe gelir. Yarışma setini iade eder. Bu takımlar tekrar araziye çıkamaz, diğer takımlara yardım edemez.
15- Yaş sınırı: 18 yaşından gün almamış katılımcılar ancak 18 yaşından büyük başka bir katılımcı ile takım olarak katılabilir. 14 yaşından gün almamış gençler yarışmaya katılamaz.
16- Yarışmacılar yarışma boyunca doğa ve çevreye saygılı olur; hiçbir şekilde arazi üzerinde çöp bırakamaz. Çöp ve atıklarını çöp kutuları veya atık toplama noktalarına bırakırlar.
17- Yarışma boyunca çekilen fotoğraf ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir, herhangi bir hak talep edilemez.


Son güncelleme: 2010/08/02

 
footer macera akademisi
tasarım ve uygulama :. fotovizyon